• Science on Stage
  • Science on Stage
  • Science on Stage
  • Science on Stage

Rekrutacja - nabór elektroniczny


Science on Stage

Nauki Przyrodnicze na Scenie

21 i 22 września na Wydziale Fizyki UAM odbył się Ogólnopolski Konkurs  "Nauki Przyrodnicze na Scenie 5" realizowany w ramach europejskiego programu "Science on Stage".  Brały w nim udział również uczennice naszej szkoły: Julia Przekwas  (klasa IIIc), Kamila i Wiktoria Janickie oraz Paulina Wojna (klasa  IIc). Ich opiekunami były panie: mgr Anna Władkowska i mgr Katarzyna  Borowiak.

Pierwszego dnia swoją pracę o witaminie C  przedstawiła Paulina. Niedługo po niej wystąpiła Julia, prezentując jedno z serii zdjęć. Na ten dzień ich praca dobiegła końca.  Z ciekawością oglądały przedstawienia "rywali", po czym podziwiały  występy sekcji teatralnej.

Noc spędziły, jak prawdziwe studentki UAM, w akademiku "Jowita".

W sobotę jako pierwsza z grupy II LO wystąpiła Julia, omawiając główne  cele i inspiracje swoich kolejnych fotografii, a około południa  uczennice klasy IIc przedstawiły w audytorium wyniki badań dotyczących kofeiny, po którym to wystąpieniu przyjęły słowa uznania Pana Profesora Nawrocika.


O wynikach swych trudów uczestnicy konkursu dowiedzieli się około 17:30.  Pomimo że reprezentacja II LO nie zdobyła miejsc na podium, wróciła  do Leszna z uśmiechami na twarzach, radością w sercu i poczuciem dobrze wykonanej pracy.Zdjęcie: Science on Stage Zdjęcie: Science on Stage Zdjęcie: Science on Stage Zdjęcie: Science on Stage

TomaszKopydłowski
2012-10-06 19:58:50