Szkolenie wolontariuszy WOŚP

Już w najbliższy czwartek 11.01.2018 w auli II LO w Lesznie odbędzie się szkolenie wolontariuszy, biorących udział w XXVI Finale WOŚP.

Zapraszam wszystkich wolontariuszy z Gimnazjum nr 4 i II Liceum Ogólnokształcącego 11.01.2018 na spotkanie organizacyjne, które rozpocznie się o godz 10.40 w auli szkolnej.Tradycyjnie jak w ubiegłych latach otrzymacie w tym dniu identyfikatory, puszki, banderole i serduszka. Gośćmi specjalnymi będą policjanci z Wydziału Prewencji.

A oto kilka ważnych informacji związanych z Waszym bezpieczeństwem !

Kwestujecie na terenie miejscowości, w której jest zarejestrowany Sztab.

Proszę unikać sytuacji, w których wolontariusze z puszkami przemieszczają się, aby zbierać datki w innych miastach. Rodzi to niebezpieczeństwo względem wolontariusza oraz może generować niepotrzebne konflikty pomiędzy Sztabami.

Unikajcie miejsc mało uczęszczanych przez ludzi, takich jak: podwórka, bramy, parki i skwery (zwłaszcza po zapadnięciu zmierzchu); nie chodźcie samotnie, najlepiej zbierać datki w towarzystwie innych osób; w przypadku pojawienia się niebezpieczeństwa, bez wahania proszę powiadamiać Policję, dzwoniąc na numery alarmowe (112, 997).

Osobom poniżej 16 roku życia musi towarzyszyć podczas kwesty dorosły opiekun.

Proszę nie pukać od drzwi do drzwi, nie wchodzić do domów, ani na teren prywatny (kościoły; lokale, które Was nie zapraszały; galerie handlowe, od których nie macie wyraźnej zgody).

W razie dalszych pytań odsyłam Was do regulaminu wolontariusza WOŚP (dostępny na stronie szkoły i fundacji WOŚP)albo czekam na nie w czwartek.


ArlettaBernat
2018-01-08 21:50:00